Nově v nabídce E-motocykly

Elektroskútr RACCEWAY E-FICHTL 20Ah

 
Model 2021 Efekt lupa
  • 1 z 11
 

Elektrický skútr E-fichtl díky svým parametrům spadá do kategorie malých mopedů s elektrickým pohonem o výkonu 250W (max. 500W) a 48VJak to u elektrických vozidel bývá, vyznačuje se šetrností k životnímu prostředí, nulovou produkcí zplodin a velice tichým chodem. Zapomeňte na registrace, pojištění a řidičský průkaz, užijte si svobodu jízdy kdykoli a kdekoli budete chtít. E-fichtl má dálkové ovládání s alarmem.

Barva: světle zelenámodrá, vínová, bílá, černá, šedá, světle zlatá, červená

Dostupnost Zvolte variantu Očekáváme (1 ks) Na dotaz Na dotaz Na dotaz Momentálně nedostupné (1 ks) Očekáváme (1 ks) Skladem (1 ks) Očekáváme (1 ks)
Varianta
32 990 Kč    
Značka Racceaway
Kategorie Bez SPZ
Záruka 2 roky
 

Jak to u elektrických vozidel bývá, vyznačuje se šetrností k životnímu prostředí, nulovou produkcí zplodin a velice tichým chodem. Vybaven je motorem o výkonu 250W (max. 500W) a maximální rychlost je elektronicky omezena na 25 km/h (bez omezení až 35km/h).

Co se týká jízdních vlastností, jedná se o velice kompaktní stroj, s výborným točivým momentem. Díky větším kolům a velice precizním tlumičům mu nedělá problém jízda v terénu a po polních cestách. Navíc je vybaven klasickými pedály, sloužící k došlapání. Ačkoliv je celková hmotnost 86 kg, šlapání není náročné a není k tomu potřeba být trénovaný cyklista.

Stejně jako automobil je náš fichtl vybaven dálkovým ovládáním s alarmem.

Fichtl je vybaven olověnou vyjímatelnou baterií, kterou si můžete odnést domů nabít, je však možnost dokoupit a zaměnit za lithiovou baterii 30 Ah s dojezdem až 80 km, která je podstatně lehčí a více Vám usnadní manipulaci.

Denní a noční osvětlení je řešeno velmi úspornými LED světly.

Udávaná hodnota maximálního dojezdu fichtlu je měřena za ideálních podmínek pro jízdu - zatížení 75kg, rovinatý terén, teplota vzduchu min.15°C, plně nabité (a nové) baterie, správně nahuštěné pneumatiky, kvalitní vozovka, ekonomický styl/režim jízdy.

Reálné podmínky ovlivňující uvedené parametry a další faktory pro jízdu mohou snížit dojezd až na 50% (i méně) z uvedené hodnoty.

Věnujte pozornost stavu baterie a nenechávejte baterii úplně vybít. Pokud není fichtl používán po dobu 30 dnů, nabijte a uskladněte baterii na suchém místě nad 10°C (při pokojové teplotě).

Každých 30 dnů baterii nabijte, jinak může dojít k nevratnému poškození baterie, které nepodléhá záruce.

Záruka na baterii jako takovou jsou 2 roky, na kapacitu baterie pak 3 měsíce. 

Životnost baterií může být až 3 roky dle zacházení uživatelem.

 *Dojezd na nabití je orientační hodnota úplného maxima při nové baterii a ideálních podmínkách. Mezi všemi výrobci je zvykem uvádět tuto maximální hodnotu, reálný dojezd je však kratší vlivem kopcovitosti terénu, zatížení, akcelerací, teploty a také kondice baterie.

*Baterie je potřeba chápat jako spotřební materiál výrobku, který je nutné po spotřebování vyměnit. Doba spotřebování přitom vždy závisí na údržbě a zacházení s baterií. Zejména platí, že čím méně se baterie vybijí, tím mají delší životnost v počtu cyklů.

*Olověná baterie tak může mít 1000 cyklů, ale třeba i jen 100 nebo méně. 

*Nejdůležitější rady k olověným bateriím jsou:

1.) nabíjet ihned po sebemenším vybití a to do plna

2.) co nejméně vybíjet, nikdy víc než 80%

3.) balancovat baterie vždy po větším vybití (rozhodně pokud je pod 50%), tedy vyrovnávat hladiny jednotlivých baterií uvnitř stroje. K tomuto je ideální automatický balancér, který vyrovnává baterie automaticky a stále. 

Tento odstavec neplatí pro modely s lithiovými bateriemi.

Upozornění: Při používání elektrické babety je uživatel povinen dodržovat pravidla silničního provozu (zákon č. 361/2000 Sb. (o silničním provozu)) a dodržovat předpisy pro provoz na pozemních komunikacích (zákon č. 56/2001 Sb. (o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích)). Dodržujte zákony, legislativu a bezpečnostní pokyny v zemi, kde babetu provozujete.

Hmotnost skútru 86 kg
Nosnost skútru 120 kg
Max. rychlost 25 km/h
Max. dojezd na jedno nabití 60 km
Čas nabíjení 360 - 480 minut
Baterie 48V/20Ah, olověná
Vyjímatelná baterie ano
Motor 250 W (max. 500 W) bezkartáčový v zadním kole s vysokou účinností
Brzdy Přední brzda: hydraulická kotoučová , Zadní brzda: hydraulická kotoučová
Pláště 16"/16"
Rozměry 1840 x 690 x 1230
Rozměry řídítek 670 x 990 mm
Počet osob 1 (krátkodobě 2)
Příslušenství nabíječka, zrcátka
Volitelné příslušenství (není součástí) zadní nosič, zadní box, baterie Li 20Ah