Nově v nabídce E-motocykly

Elektrický invalidní, seniorský a interiérový vozík SELVO 3200

 
  • 1 z 2
 

Malý vozík s výkonem motoru 200W/24V (uhlíkový), který se otočí na místě, vejde se do každého výtahu a umožní tak skvělou mobilitu hůře pohyblivých osob ve velkých areálech, domovů pro seniory, v nemocnicích, lázních apod. Náš nejmenší pomocník pro seniory, snadná manipulace. Doporučujeme pro dobré povrchy a interiéry. Dostatečný dojezd a pohodlné otočné sedadlo.

Vozidlo je vhodné i pro držitele průkazu TP,ZTP a ZTP/P.

K řízení elektrického vozíku nepotřebujete řidičský průkaz.

Barva: červená
Dostupnost Skladem (1 ks)
Varianta
14 990 Kč    
Značka Selvo
Kategorie Invalidní vozíky
Záruka 2 roky
 

Tříkolový elektro vozík, kde pomocí páček na řídítkách volíte rychlost pojezdu, dále máte možnost max. rychlost omezit potenciometrem. Tento model nabídne kompaktní rozměry, rychlé složení pro snadný převoz třeba v kufru auta a velice snadnou možnost nasedání, díky otočnému a polohovatelnému sedlu. Dobíjení je řešeno běžnou 230V nabíječkou, která je součástí balení.
Náš nejmenší pomocník pro seniory, snadná manipulace. Doporučujeme pro dobré povrchy a interiéry. Dostatečný dojezd a pohodlné otočné sedadlo.

Tento vozík je uzpůsoben pro potřeby osob se zdravotním postižením.
Pomocí páček na řídítkách volíte rychlost pojezdu, dále máte možnost max. rychlost omezit potenciometrem.
Tento model nabídne úložný prostor v nákupním koši na řídítkách a velice snadnou možnost nasedání díky otočnému a polohovatelnému sedadlu.
Dobíjení je řešeno běžnou 230V nabíječkou, která je součástí balení.
Vozidlo je vhodné i pro držitele průkazu TP,ZTP a ZTP/P.
Elektrický vozík SELVO 3200 má elektromagnetickou brzdu, která se aktivuje kdykoli uvolníte páčku ovládání rychlosti. Je třeba počítat s brzdnou dráhou, která se liší dle počáteční rychlosti.
Na rovině vozík při plné rychlosti zabrzdí na vzdálenosti 4 metry. Elektromagnetická brzda funguje i při vypnutí. Pokud chcete vozíkem manipulovat bez pojezdu, je na motoru pákový vypínač, kterým tuto brzdu deaktivujete a pro zpětné zabrzdění opět zapnete.
Elektrický vozíček nemá SPZ ani STK, tedy nelze  sjednat povinné ručení, ale lze u pojišťovny sjednat pojištění na škody způsobené Vámi druhé osobě (majetku).

Věnujte pozornost stavu baterie a nenechávejte baterii úplně vybít. Pokud není vozík používán po dobu 30 dnů, nabijte a uskladněte baterii na suchém místě nad 10°C (při pokojové teplotě).

Každých 30 dnů baterii nabijte, jinak může dojít k nevratnému poškození baterie, které nepodléhá záruce. 

Záruka na baterii jako takovou jsou 2 roky, na kapacitu baterie pak 3 měsíce. 

Životnost baterií může být až 3 roky dle zacházení uživatelem.

 *Dojezd na nabití je orientační hodnota úplného maxima při nové baterii a ideálních podmínkách. Mezi všemi výrobci je zvykem uvádět tuto maximální hodnotu, reálný dojezd je však kratší vlivem kopcovitosti terénu, zatížení, akcelerací, teploty a také kondice baterie.

*Baterie je potřeba chápat jako spotřební materiál výrobku, který je nutné po spotřebování vyměnit. Doba spotřebování přitom vždy závisí na údržbě a zacházení s baterií. Zejména platí, že čím méně se baterie vybijí, tím mají delší životnost v počtu cyklů.

*Olověná baterie tak může mít 1000 cyklů, ale třeba i jen 100 nebo méně. 

*Nejdůležitější rady k olověným bateriím jsou:

1.) nabíjet ihned po sebemenším vybití a to do plna

2.) co nejméně vybíjet, nikdy víc než 80%

3.) balancovat baterie vždy po větším vybití (rozhodně pokud je pod 50%), tedy vyrovnávat hladiny jednotlivých baterií uvnitř stroje. K tomuto je ideální automatický balancér, který vyrovnává baterie automaticky a stále. 

Tento odstavec neplatí pro modely s lithiovými bateriemi.

Hmotnost vozíku 43 kg
Nosnost vozíku 90 kg
Max. rychlost 7,5 km/h
Max. dojezd na jedno nabití 10 km
Max. úhel jízdy do svahu
Čas nabíjení 360 - 480 minut
Baterie 2 x 12V/12Ah
Vyjímatelná baterie ne
Motor 200W (uhlíkový)
Brzdy automat. (elektromagnet.)
Brzdná dráha 2m
Rádius otočení 1m
Pláště plné, velikost 2×8
Rozměry 90 cm x 106 cm x 50 cm
Příslušenství nabíječka