Nově v nabídce E-motocykly

Elektroskútr RACCEWAY E-MOPED 12Ah

 
  • 1 z 7
 

Elektrický skútr E-moped díky svým parametrům spadá do kategorie malých mopedů s elektrickým pohonem o výkonu 250W (max. 500W) a 48VJak to u elektrických vozidel bývá, vyznačuje se šetrností k životnímu prostředí, nulovou produkcí zplodin a velice tichým chodem. Zapomeňte na registrace, pojištění a řidičský průkaz, užijte si svobodu jízdy kdykoli a kdekoli budete chtít. E-moped má dálkové ovládání s alarmem.

Barva: vínová, bíláčerná, šedá

Dostupnost Zvolte variantu Skladem (1 ks) Na dotaz Na dotaz (1 ks) Na dotaz
Varianta
28 990 Kč    
Značka Racceaway
Kategorie Bez SPZ
Záruka 2 roky
 

Jak to u elektrických vozidel bývá, vyznačuje se šetrností k životnímu prostředí, nulovou produkcí zplodin a velice tichým chodem. Vybaven je motorem o výkonu 250W (max. 500W) a maximální rychlost je elektronicky omezena na 25 km/h (bez omezení až 35km/h).

Co se týká jízdních vlastností, jedná se o velice kompaktní stroj, s výborným točivým momentem. Díky větším kolům a velice precizním tlumičům mu nedělá problém jízda v terénu a po polních cestách. Navíc je vybaven klasickými pedály, sloužící k došlapání. Ačkoliv je celková hmotnost 88 kg, šlapání není náročné a není k tomu potřeba být trénovaný cyklista.

Stejně jako automobil je náš moped vybaven dálkovým ovládáním s alarmem.

Moped je vybaven olověnou vyjímatelnou baterií, kterou si můžete odnést domů nabít, je však možnost dokoupit a zaměnit za lithiovou baterii 30 Ah s dojezdem až 80 km, která je podstatně lehčí a více Vám usnadní manipulaci.

Součástí tohoto modelu je vestavěný zadní nosič s boxem v barvě motocyklu.

Denní a noční osvětlení je řešeno velmi úspornými LED světly.

Udávaná hodnota maximálního dojezdu fichtlu je měřena za ideálních podmínek pro jízdu - zatížení 75kg, rovinatý terén, teplota vzduchu min.15°C, plně nabité (a nové) baterie, správně nahuštěné pneumatiky, kvalitní vozovka, ekonomický styl/režim jízdy.

Reálné podmínky ovlivňující uvedené parametry a další faktory pro jízdu mohou snížit dojezd až na 50% (i méně) z uvedené hodnoty.

Věnujte pozornost stavu baterie a nenechávejte baterii úplně vybít. Pokud není moped používán po dobu 30 dnů, nabijte a uskladněte baterii na suchém místě nad 10°C (při pokojové teplotě).

Každých 30 dnů baterii nabijte, jinak může dojít k nevratnému poškození baterie, které nepodléhá záruce.

Záruka na baterii jako takovou jsou 2 roky, na kapacitu baterie pak 3 měsíce. 

Životnost baterií může být až 3 roky dle zacházení uživatelem.

 *Dojezd na nabití je orientační hodnota úplného maxima při nové baterii a ideálních podmínkách. Mezi všemi výrobci je zvykem uvádět tuto maximální hodnotu, reálný dojezd je však kratší vlivem kopcovitosti terénu, zatížení, akcelerací, teploty a také kondice baterie.

*Baterie je potřeba chápat jako spotřební materiál výrobku, který je nutné po spotřebování vyměnit. Doba spotřebování přitom vždy závisí na údržbě a zacházení s baterií. Zejména platí, že čím méně se baterie vybijí, tím mají delší životnost v počtu cyklů.

*Olověná baterie tak může mít 1000 cyklů, ale třeba i jen 100 nebo méně. 

*Nejdůležitější rady k olověným bateriím jsou:

1.) nabíjet ihned po sebemenším vybití a to do plna

2.) co nejméně vybíjet, nikdy víc než 80%

3.) balancovat baterie vždy po větším vybití (rozhodně pokud je pod 50%), tedy vyrovnávat hladiny jednotlivých baterií uvnitř stroje. K tomuto je ideální automatický balancér, který vyrovnává baterie automaticky a stále. 

Tento odstavec neplatí pro modely s lithiovými bateriemi.

Upozornění: Při používání elektrické babety je uživatel povinen dodržovat pravidla silničního provozu (zákon č. 361/2000 Sb. (o silničním provozu)) a dodržovat předpisy pro provoz na pozemních komunikacích (zákon č. 56/2001 Sb. (o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích)). Dodržujte zákony, legislativu a bezpečnostní pokyny v zemi, kde babetu provozujete.

Hmotnost skútru 74 kg
Nosnost skútru 120 kg
Max. rychlost 25 km/h
Max. dojezd na jedno nabití 40 km
Čas nabíjení 360 - 480 minut
Baterie 48V/12Ah, olověná
Vyjímatelná baterie ano
Motor 250 W (max. 500 W) bezkartáčový v zadním kole s vysokou účinností
Brzdy Přední brzda: hydraulická kotoučová , Zadní brzda: hydraulická kotoučová
Pláště 16"/16"
Rozměry 1960 x 460 x 1100
Rozměry řídítek 660 x 1000
Počet osob 1 (krátkodobě 2)
Příslušenství zadní nosič, zadní box
Volitelné příslušenství (není součástí) baterie Li 20Ah