Nově v nabídce E-motocykly

Elektrický invalidní a seniorský vozík Comfort 3K J80

 
  • 1 z 5
 

Elektrická tříkolka je vhodná pro seniory a invalidní důchodce s dobrou prostorovou orientací a motorikou, kteří hledají drobné vozítko pro své cesty na nákupy či návštěvy u příbuzných. Tříkolový elektrický skútr používá silný bezkartáčový elektromotor o výkonu 800 W a baterii s kapacitou 2x12V/55 Ah. 

Rychlost vozíku se ovládá pomocí pohodlných páček, které jsou součástí řídítek. Tento vozík je uzpůsoben pro potřeby osob se zdravotním postižením. Dobíjení je řešeno běžnou 230V nabíječkou, která je součástí balení.
 
Vozidlo je vhodné i pro držitele průkazu TP,ZTP a ZTP/P.
 
Barva: šedá
Dostupnost Skladem (1 ks)
Varianta
45 900 Kč    
Kategorie Invalidní vozíky
Záruka 2 roky
 

Elektrický vozík má elektromagnetickou brzdu, která se aktivuje kdykoli uvolníte páčku ovládání rychlosti. Je třeba počítat s brzdnou dráhou, která se liší dle počáteční rychlosti. Na rovině vozík při plné rychlosti zabrzdí na vzdálenosti 4 metry. Elektromagnetická brzda funguje i při vypnutí. Pokud chcete vozíkem manipulovat bez pojezdu, je na motoru pákový vypínač, kterým tuto brzdu deaktivujete a pro zpětné zabrzdění opět zapnete. Promyšlený sklopný systém umožňuje snadný transport v zavazadlovém prostoru běžného vozidla. 

Elektrický vozíček nemá SPZ ani STK, tedy nelze  sjednat povinné ručení, ale lze u pojišťovny sjednat pojištění na škody způsobené Vámi druhé osobě (majetku).
 

Věnujte pozornost stavu baterie a nenechávejte baterii úplně vybít. Pokud není vozík používán po dobu 30 dnů, nabijte a uskladněte baterii na suchém místě nad 10°C (při pokojové teplotě).

Každých 30 dnů baterii nabijte, jinak může dojít k nevratnému poškození baterie, které nepodléhá záruce. 

Záruka na baterii jako takovou jsou 2 roky, na kapacitu baterie pak 3 měsíce. 

Životnost baterií může být až 3 roky dle zacházení uživatelem.

* Dojezd na nabití je orientační hodnota úplného maxima při nové baterii a ideálních podmínkách. Mezi všemi výrobci je zvykem uvádět tuto maximální hodnotu, reálný dojezd je však kratší vlivem kopcovitosti terénu, zatížení, akcelerací, teploty a také kondice baterie.

*Baterie je potřeba chápat jako spotřební materiál výrobku, který je nutné po spotřebování vyměnit. Doba spotřebování přitom vždy závisí na údržbě a zacházení s baterií. Zejména platí, že čím méně se baterie vybijí, tím mají delší životnost v počtu cyklů.

*Olověná baterie tak může mít 1000 cyklů, ale třeba i jen 100 nebo méně. 

*Nejdůležitější rady k olověným bateriím jsou:

1.) nabíjet ihned po sebemenším vybití a to do plna

2.) co nejméně vybíjet, nikdy víc než 80%

3.) balancovat baterie vždy po větším vybití (rozhodně pokud je pod 50%), tedy vyrovnávat hladiny jednotlivých baterií uvnitř stroje. K tomuto je ideální automatický balancér, který vyrovnává baterie automaticky a stále. 

Tento odstavec neplatí pro modely s lithiovými bateriemi.

Hmotnost vozíku 114 kg
Nosnost vozíku 205 kg
Max. rychlost 8 km/h
Max. dojezd na jedno nabití 50 km
Max. úhel jízdy do svahu 15°
Čas nabíjení 360 - 480 minut
Baterie 2 x 12V/55Ah Pb
Vyjímatelná baterie ne
Motor 800W
Brzdy elektromagnetická
Pláště 13" přední 3,00 - 4 (260x85), zadní 4,10/3,50 - 6
Rozměry 1482 x 690 x 1280 mm
Příslušenství nabíječka, přední koš, zrcátka